Akcja: Pomnik-ławeczka Czesława Freudenreicha

W artykule podajemy numer konta zbiórki publicznej.
2018-10-28 17:03:45  Wyświetleń: 0

Miło nam poinformować, że na Portalu Zbiórek Publicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dokonaliśmy zgłoszenia zbiórki publicznej na rzecz budowy pomnika-ławeczki Czesława Freudenreicha. 

Wszystkich, którzy chcieliby czasami przysiąść i odpocząć obok postaci tego zasłużonego Kolanina, wielkiego społecznika i patrioty, zapraszamy do włączenia się w akcję. Szacowany koszt projektu, odlewu i zainstalowania ławeczki, to kwota ok. 200 000 zł .
Wpłat można dokonywać na konto bankowe:
 BGŻ  BNP: 07 1750 0012 0000 0000 4092 5732  z dopiskiem „Ławeczka-pomnik” .  
Dziękujemy p. Katarzynie Hamidze i Stowarzyszeniu Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek za pomoc w uruchomieniu zbiórki.

.......................................................................................................................................................

Akcja: Pomnik-ławeczka Czesława Freudenreicha
Miejski Dom Kultury w ramach promowania tradycji, a przede wszystkim w celu trwałego upamiętnienia osoby Czesława Freudenreicha, rozpoczyna akcję prowadzącą do sfinalizowania projektu budowy pomnika-ławeczki poświęconej temu zasłużonemu mieszkańcowi Koła. Koncepcja budowy pomnika, jako jeden z wielu pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni kulturalnej miasta, była prezentowana na spotkaniach Społecznej Rady Kultury, co udokumentowano protokołem z dnia 07. 10. 2015 r. 
Pomnik - ławeczka, przedstawiający postać mężczyzny opartego o rower, jest jednym z elementów projektu na stworzenie w Kole edukacyjnej trasy turystycznej, o roboczej nazwie „Koło historii”.  Bożena Gronert-Ubych – autor pomysłu – mówiła wówczas, że jest to wieloetapowy, kilkuletni projekt, który m.in. obejmowałby zagospodarowanie skweru – Sceny „Dla Czesława” znajdującego się w Parku 600-lecia, u zbiegu ulic Zielonej, Cz. Freudenreicha i Alei Parkowej. 
Aby osiągnąć zamierzony cel potrzebne są odpowiednie środki finansowe. Jednym ze sposobów na pozyskanie pieniędzy otwierających drogę do realizacji projektu jest przekazywanie części dochodu ze sprzedaży biletów na spektakle i imprezy organizowane przez MDK.
 Wszystkich zainteresowanych rozwojem przestrzeni kulturalnej naszego miasta zapraszamy do dzielenia się pomysłami na akcje, kwesty itp., które pomogą stworzyć w Kole miejsce, gdzie mieszkańcy i ich goście chętnie będą spędzać swój czas. 
Pomysłem na kształt pomnika jest postać Czesława Freudenreicha z rowerem utrwalona na fotografii z 1900 r.

 

Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl