Wózki inwalidzkie

sprzęt rehabilitacyjny bezpłatnie
2019-02-27 18:43:51  Wyświetleń: 0

Jeden niefortunny skok do wody osiemnastoletniej dziewczyny przykuł ją do wózka inwalidzkiego. Joni Erickson Tada uszkodziła kręgosłup i została sparaliżowana. Początkowa rozpacz młodej dziewczyny przerodziła się w pragnienie życia i pomagania innym. Ponad 30 lat temu założyła organizację „Joni and Friends”, która rozdaje na całym świecie wózki, chodziki, kule niepełnosprawnym osobom. Dzięki tej Fundacji tysiące sztuk sprzętu rehabilitacyjnego trafiło w ciągu wielu lat do Polski. Joni jest też autorką wielu książek (także przetłumaczonych na język polski).
W ubiegłym roku dzięki współpracy Fundacji ze Stowarzyszeniem „Przemiana”, Kościołem Bożym w Chrystusie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej ponad 50 osób otrzymało bezpłatnie w Kole wózki i inny sprzęt ułatwiający poruszanie się. Akcja rozdawania, dzięki przychylności pani dyrektor Elżbiety Budzińskiej odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kole, a uczestniczyło w niej kilkudziesięciu wolontariuszy. Sprzęt był dokładnie dobierany do każdej osoby przez rehabilitantów i techników, którzy w razie potrzeby odpowiednio go przerabiali. 
W tym roku powtarzamy projekt a warunkiem wzięcia w nim udziału jest wypełnienie ankiety, którą można poniżej pobrać i przekazanie jej jak najszybciej organizatorom w dogodny dla siebie sposób:
- dostarczyć do sekretariatu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole
- lub wysłać na adres mailowy: przemiana.kolo@gmail.com
Informujemy jednocześnie, że wypełnienie ankiety nie musi być równoznaczne z wydaniem wózka. Pytania można zadawać pod numerem telefonu 609 028 688.

Ankieta >>>>
 

 

Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl