Kwitnące wakacje

„Kwitnące wakacje” upłynęły pod znakiem turystycznym. Uczestnicy skorzystali z wielu atrakcji, wśród których dominowały wycieczki do ciekawych miejsc w Polsce.
2019-07-11 22:19:10  Wyświetleń: 0

Dużym zainteresowaniem cieszy się stała propozycja wakacyjna Miejskiego Domu Kultury w Kole, jaką są półkolonie „Kwitnące wakacje”. Program tegorocznej edycji, obok zajęć plastycznych i zabaw z klockami lego prowadzonych na terenie placówki, a także zwiedzania budynków klasztoru OO Bernardynów w Kole oraz pływania na kolskim basenie, obejmował wyjazdowe wycieczki do ciekawych miejsc. Półkoloniści pojechali do Gołuchowa, gdzie pod opieką przewodników przechadzali się po 400-letnim zamku, do odrestaurowania którego przyczyniła się m.in. księżna Izabela Czartoryska. Ponadto wycieczkowicze podziwiali Żubry w Ośrodku Kultury Leśnej.

Po części „przyrodniczo- zamkowej” kolejny dzień „Kwitnących wakacji” upływał w atmosferze zabytków archeologicznych. W Zawodziu archeolodzy opowiadali o historii wczesnośredniowiecznego kaliskiego grodu. Chętni próbowali swoich sił walcząc mieczami i ochraniając ciało tarczami. Ostatnim punktem wyjazdowego programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W tym raju przygody i nauki wiele się działo.  Wśród atrakcji znalazł się Teatr Wysokich Napięć, gdzie napięcie czuło na każdym kroku. Wśród mroku, w którym połyskiwała czasza generatora Van de Graaffa, słyszalne były odgłosy wyładowań atmosferycznych, a różne kule i rury wypełnione były barwnymi, rozedrganymi zygzakami piorunów.  Odgrywany spektakl dawał mnóstwo pozytywnej energii. Ciekawym miejscem okazał się także Majsternia, gdzie każdy mógł się przekonać, o tym, że „myśli lepiej, niż myśli”. Przy stołach warsztatowych przy pomocy przedmiotów codziennego użytku takich jak słomki, papier, spinacze, kulki czy gumki można było podejmować wyzwania inżynieryjne, naukowe czy logiczne.  Wiele emocji dostarczyła wizyta w Planetarium, zwieńczona projekcją filmu pt. „Astronauta”. Podczas tygodniowych turnusów, nie zabrakło słodyczy, napojów oraz lodów, które przyjemnie chłodziły organizmy zmęczone upałami lub nadmiarem eksploatowanej energii. Ptogram opracowała Katarzyna Nowicka, która wraz z Izabelą Rybnik i Arkadiuszem Gołąbowskim sprawowali opiekę nad grupami dzieci i młodzieży wypoczywających na półkoloniach „Kwitnące wakacje”.   

Galeria

http://www.serwer1763589.home.pl/admin/panel.php

http://www.mdk.kolo.pl/album,147,polkolonie-kwitnace-wakacje

Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl