Teatr Polska

Warsztaty teatralne i pikieta poprzedziły spektakl pt. "Kyś", wystawiany w Kole w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
2019-09-26 23:41:47  Wyświetleń: 0

http://www.mdk.kolo.pl/album,161,warsztaty-teatralne-w-ramach-teatr-polska-20190925

http://www.mdk.kolo.pl/album,165,pikieta-przed-kysiem-25092019

http://www.mdk.kolo.pl/album,164,kys---spektakl-w-ramach-teatru-polska-25102019

Warsztaty teatralne odbywające się w ramach projketu Teatr Polska zainicjowane zostały przez Stowarzyszenie Studio Teatralne „Koło” z Warszawy. Prowadził je Bartosz Mazur – aktor, improwizator, pedagog i instruktor działający przy Teatrze Ochoty. Naborem młodych ludzi, którzy z  zaangażowaniem uczyli się technik aktorskich zajęła się Aneta Piorun. Scenariusz zajęć  oparty na etiudach i wprawkach oraz na ćwiczeniach techniki wyobraźni nawiązywał do treści  spektaklu pt. „Kyś” wyreżyserowanego przez Igora Gorzkowskiego z udziałem aktorów Teatru Soho z Warszawy i   wystawianego 25.09. 2019 r., na deskach sceny w MDK-u. Na tym przedstawieniu  gościliśmy  konińskich miłośników teatru, którzy przyjechali zorganizowaną grupą i  z transparentami pikietowali przed naszym domem kultury.  W gospodarzy witających przyjezdnych wcieliła się przebrana i ucharakteryzowana „warsztatowa młodzież". 

Całe przedsięwziecie i udział MDK-u w projekcie Teatr Polska, to wynik  rozwijającej się współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie  podejmowanej przez Radomira Pioruna. Spośród siedmiu spektakli, jakie zostały objete projektrm  dwa przeznaczone zostały dla Koła. Pierwszym  był 'Kyś", a drugim będzie  widowisko pt. "Trzy ćwierci do śmierci" wyreżyserowane przez Karolinę Martini i Mateusza Smacznego z udziałem aktorów z Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Fani teatru obejrzą go  25. 10. 2019 r. 

Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl