Udany spektakl Młodzieżowego Teatru Muzycznego

W niedzielę, na kolskiej scenie, aktorzy z MDK-owskiego Młodzieżowego Teatru Muzycznego zaprezentowali swoim widzom musical pt. „Kłamczucha”. Artyści z powodzeniem poradzili sobie z niełatwą sztuką łączenia piosenki, dialogu i tańca.
2020-02-16 21:12:38  Wyświetleń: 0

Aneta Piorun wyreżyserowała spektakl, który poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne osiągnął spójną całość. Widownia wpierw nieśmiało, a następnie owacyjnie reagowała oklaskami na opowieść o Anieli, mieszkance Łeby. Bohaterka poznaje atrakcyjnego chłopaka, zakochuje się w nim i postanawia zrobić wszystko by wyjechać tam, gdzie mieszka obiekt jej uczuć.  Realizuje plan, zjawia się w domu swojego wuja, wynajmuje pokój od ciotki i podejmuje pracę jako gosposia w domu Pawła. Aby osiągnąć cel kłamie. Nikomu jednak nie szkodzi, a przy okazji ujawnia swój aktorski talent. Miłość do Pawła wygasa, bo jego charakter znacznie odbiega od ideału. Aniela zyskuje nowych przyjaciół i bierze udział w inscenizacji Hamleta, w której gra główną i tytułową rolę. Wbrew ironicznemu tytułowi, Aniela okazuje się być osobą wrażliwą i gotową do poświęceń.

Śpiewającym artystom Młodzieżowego Teatru Muzycznego cennych wskazówek udzielał Mariusz Urbaniak – instruktor prowadzący w kolskim domu kultury zajęcia wokalne. W spektaklu udział wzięła Agata Dziedziczak, która tym razem wcieliła się w rolę narratora. Zadania inspicjenta wykonywała Katarzyna Nowicka, a przy konsoli pracował Roman Włodarczyk.

Dziękujemy widzom za liczne przybycie. Państwa obecność jest jednym z głównych czynników motywujących początkujących aktorów do dalszej pracy.  

Galeria http://www.mdk.kolo.pl/album,207,musical-klamczucha-16022020

Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl