"Alaska" Roberta Andre na pokazie w Galerii J. Buszy MDK

Od dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Kole można zwiedzać niezwykłą ekspozycję. Wyeksponowane na niej zdjęcia, zostały wykonane przez Roberta Andre, który od lat z zamiłowaniem poświęca się fotografii.
2020-10-20 22:09:12  Wyświetleń: 0

Pokaz, otwarty uroczystym wernisażem 20.10.2020 r., jest dla Autora wspomnieniem podróży w jeden z ciekawszych zakątków Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dla wielu Alaska kojarzy się z autentyczna przygodą, a wędrówka przez tę surową, mało zaludnioną krainę, staje się wyzwaniem, któremu nie łatwo sprostać.  Jak pokazują zdjęcia Roberta Andre, ta rozległa Północ Ameryki Północnej jest niewyobrażalnie piękną, ale ciągle nieoswojoną przyrodniczo częścią świata. Wystawa zorganizowana została w ramach 5. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii Ireneusza Zjeżdżałki,  trwającego od 5 do 31 października 2020 r., a realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.  Tegoroczna edycja dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego została zatytułowana „Śladami Mistrzów”. Wydarzenie   objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Kolskie wydarzenia swoją obecnością zaszczycił Władysław Nielipiński – kulturoznawca, animator kultury i fotograf, a także honorowy członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.  Kolskie samorządy reprezentowali Krzysztof Witkowski – Burmistrz Miasta Koła i Dorota Szkudlarek Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji w Starostwie Kolskim.  
Zapraszamy do Galerii Jerzego Buszy w Miejskim Domu Kultury, gdzie czekają niesamowite i zaskakujące fotografie. Wystawa czynna do 20 listopada 2020 r.
Dziękujemy wszystkim gościom Roberta Andre za udział w niezwykłym wernisażu.

Repertuar Kina "Nad Wartą"

WYBIERZ DZIEŃ

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl