Festiwal Kłodawskie Dwory 2021

KONCERTY WYSTAWY SPOTKANIA 21 sierpnia, godz.16:30 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu
2021-08-17 15:01:07  Wyświetleń: 0

Już po raz drugi organizowany jest w okolicach Kłodawy pow. Koło festiwal „Kłodawskie Dwory”, którego głównym filarem są wydarzenia muzyczne.

Koncerty odbywają się w zabytkowych wnętrzach lub parkach otaczających szlacheckie dwory, których pewna liczba zachowała się w okolicach Kłodawy. W roku ubiegłym były to dwory Straszków, Mniewo i Wólka Czepowa, zaś w roku bieżącym miłośnicy muzyki spotykają się w Dębowicach, Głębokiem i Studzieniu. Słuchacze będą ponadto mogli zwiedzić pięknie odremontowany pałac w Kościelcu, będący obecnie siedzibą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, gdzie w sobotę 21 sierpnia o godz. 16.30 arie operowe z czasów Fryderyka Chopina śpiewać będzie solistka Teatru Wielkiego w Łodzi Dorota Wójcik, a towarzyszyć jej będzie kwartet smyczkowy Opera String Quartet.

Więcej informacji oraz materiał zdjęciowy do pobrania na stronie Fb Kłodawskie Dwory.

Zrealizowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Wkład finansowy:
Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie
Gmina Olszówka
AGRONAS sp. z o.o.
Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego sp. z o.o.

Kłodawskie Dwory. Stowarzyszenie właścicieli i miłośników dawnych dworów szlacheckich. W jego skład wchodzi także grupa kłodawskich działaczy kulturalnych. Celem stowarzyszenia jest pobudzanie zainteresowania zabytkami kultury ziemiańskiej, upamiętnianie historii ziemiaństwa oraz jego wkładu w rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny kraju, utrwalanie patriotycznych wzorców wykształconych na przestrzeni wieków w środowiskach szlachecko-ziemiańskich. Realizacji tych celów służą w szczególności wydarzenia kulturalne, organizowane na terenie obiektów zabytkowych położonych w okolicach Kłodawy. Poświęcone tematyce ziemiańskiej Europejskie Dni Dziedzictwa w r. 2019 uhonorowane zostały wyróżnieniem przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl