Informacje

Miejski Dom Kultury w Kole uruchamia nowatorskie działania animacyjne ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę ze społecznością lokalną. Główny nacisk kładzie na nawiązywanie stałych relacji z mieszkańcami Koła z każdej grupy wiekowej. Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego owocuje tworzeniem i realizowaniem ciekawych projektów.

 

W placówce codziennie odbywają się zajęcia prowadzone przez wyspecjalizowanych i doświadczonych instruktorów. Tutaj można poszerzać wiedzę z zakresu grafiki komputerowej, uczestniczyć w spotkaniach klubów Gier Bitewnych, Gier Komputerowych, Malucha lub Seniora.

L–konstruktor skupia najmłodszych budowniczych bawiących się klockami lego. Bardziej wprawni spotykają się w sekcji modelarstwa. Dla tych, którzy pragną rozwijać artystyczne pasje stworzono zajęcia: „Moje eksperymenty plastyczne”, „Projektowanie”, „Rysunek i Malarstwo”. Organizowane są tematyczne kursy, gdzie m.in. można nauczyć się pisania ikon, czy uczestniczyć w mini-plenerach plastycznych. Wykonane dzieła, za zgodą ich autorów prezentowane są na specjalnych wystawach. W Pracowni Orange można „Odkrywać świat” lub poznawać trendy w „POP-kulturze”. Dynamicznie rozwijają się sekcje: taneczna, wokalna i gry na gitarze klasycznej. Maluchy spotykają się na zięciach „Rytmiki na wesoło”. Młodzież i dorośli stworzyli Zespół Pieśni i Tańca Koło, a nastoletnie i młodsze tancerki rozwijają swoje umiejętności w grupie tanecznej, która w 2017 r. przyjęła nazwę FRISKA. Zespoły, wokaliści i młodzi muzycy biorą udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, również poza miastem. W MDK organizowane są spotkania dla miłośników fotografii, gdzie amatorzy uczą się profesjonalnego posługiwania aparatem fotograficznym.

Mieszkańcy miasta mają możliwość podziwiania spektakli realizowanych przez Teatr Dramatyczny, Teatr Ruchu, a także sztuk autorstwa Dariusza Matysiaka. Reżyserzy i aktorzy-amatorzy budują repertuar, tworząc przedstawienia, które przyciągają do MDK coraz większą grupę miłośników teatru. Ponadto na deskach kolskiej sceny goszczą znani polscy aktorzy, prezentując swój kunszt w ciekawych przedstawieniach.

Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia ceramiczne. Prace naszych ceramików doczekały się prezentacji w salach wystawowych kolskiego muzeum.

MDK jest otwarty na współpracę, dzięki czemu w placówce odbywa się wiele koncertów, pokazów, wystaw i przeglądów, a także uroczystości upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. W ofercie kolskiej instytucji znajdują się zajęcia wakacyjne i zimowe będące alternatywą na spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież z Koła. Pojawiły się rodzinne projekty kierowane np. do babć, dziadków i wnuków.

Miejski Dom Kultury, na cześć Czesława Freudenreicha – zasłużonego mieszkańca miasta Koła, zainicjował wydarzenie nazwane „Galą Czesławów”, podczas którego wyróżnia się osoby działające na rzecz społeczności miejskiej, kultury, sportu i biznesu.

W 2017 roku z inicjatywy Miejskiego Domu Kultury zorganizowano w Kole I Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich w formie towarzyskiej o „Królewskie Koło”.

Ponadto do Koła zapraszani są popularni oraz znani artyści i twórcy.

Kino nad Wartą również proponuje wiele nowości. Sprawnie działa kasa kina umożliwiając zakup biletów przez Internet, uruchomiono terminal, dzięki któremu klienci mogą regulować należności kartami płatniczymi.

W gmachu MDK uruchomiono kawiarnię, w której chętnie przebywają uczestnicy w zajęć, miłośnicy kina i teatru, korzystający z oferty rozrywkowej oraz rodzice, oczekujący na swoje pociechy.

Kolska placówka kultury inwestuje w infrastrukturę zmieniając wygląd obiektu. Wymieniono kurtyny, naprawiono podłogę sceny sali widowiskowej i wymieniono fotele. Ponadto wyremontowano zniszczone schody i tarasy przed wejściem głównym do obiektu, wybudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do korzystania z propozycji MDK.

 

                                                                                                                      Dyrektor i Pracownicy MDK w Kole

Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl