Zapraszamy na wystawę pt. "Aspekty aktu"

Kiedy: 2018-01-19
Godzina: 19:00:00
Miejsce: MDK w Kole
Cena: Wystawa czynna w terminie : 5 do 19 stycznia 2018


Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza 05 stycznia 2018 r., o godz. 19:00 na otwarcie pierwszej wystawy z cyklu: „Pasje kolekcjonerskie”, pt. Aspekty aktu…, na której zaprezentowane zostaną zbiory kolekcjonera i miłośnika sztuki Wojtka Jendrzejewskiego z Brdowa.
Kolekcjonowanie sztuki jest pasją wynikającą z autentycznego zamiłowania do wartości estetycznych proponowanych przez różnych twórców. Jest też pragnieniem posiadania przedmiotu wzbudzającego zachwyt i potrzebą obcowania z nim na co dzień. Kolekcjonerska fascynacja dziełem, to rozmowa z twórcą poprzez jego prace i odkrywanie własnych emocji. To także niekończąca się przygoda i poszukiwanie czegoś nowego.
Wojtek Jendrzejewski urodzony w 1966 r., z wykształcenia jest budowlańcem. Niemal od zawsze zachwycał się wyjątkowym klimatem galerii, który tworzą eksponowane tam dzieła. Z przyjemnością oddawał się rozmowom z autorami wystawianych prac i kuratorami wystaw. Swoją przygodę kolekcjonerską rozpoczął w 1990 r., kiedy to dokonał pierwszego „poważnego” zakupu, jakim był obraz „Pejzaż prawie abstrakcyjny" Anny Kalety z galerii w Jeleniej Górze. 
Od dwunastu lat gromadzi akty, które w jego zbiorze odgrywają wiodącą rolę. Preferuje lżejsze formy wyrazu, typu rysunek i grafika, docenia fotografię. Za swojego mentora i przewodnika uważa Janusza Miliszkiewicza, krytyka sztuki dziennikarza i publicystę specjalizującego się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie, rynku sztuki i muzeach. 
Zapraszamy miłośników sztuki na wystawę prac ze zbioru kolekcjonerskiego Wojtka Jendrzejewskiego, wśród których znajdują się m.in. dzieła takich artystów jak: Barbara Bugaj, Jacek Dziedziczak, Jola Postrzednik, prof. Leszek Rózga, prof. Romuald Oramus, Rafał Olbiński, Franciszek Starowieyski.

 Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl