Wystawa pokonkursowa Plakat PLSP Kościelec

Kiedy: 2019-08-15
Godzina: 18:00:00
Miejsce: Galeria Foyer MDK w Kole
Cena: wstęp wolny

W Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury udostępniona jest dla zwiedzających ekspozycja prezentująca twórczość uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Są to prace zgłoszone do konkursów zainicjowanych przez Kolski Teatr Otwarty im. Czesława Freudenreicha.

Już w 2018 r. ukonstytuowała się nowa nazwa grypy teatralnej działającej w MDK-u. Przypomnijmy, że 11 lutego ubiegłego roku, po spektaklu pt. „Polowanie na męża”, ogłoszono, że Teatr Dramatyczny przyjmuje miano Kolskiego Teatru Otwartego im. Czesława Freudenreicha – w skrócie „KTO”.  Z marketingowego punktu widzenia, nowa nazwa wymagała swojego symbolu, co spowodowało, że uczniów kościeleckiej szkoły plastycznej zaproszono do udziału w konkursie na projekt teatralnego „logotypu”. Pomysłów, było wiele, a każdą z prezentowanych prac cechowały oryginalność pomysłu i ciekawe rozwiązanie graficzne. Największe wrażenie na Jury zrobił projekt przygotowany przez Marcina Derdę i to on stał się znakiem Kolskiego Teatru Otwartego im Czesława Freudenreicha.

Ten sam uczeń został laureatem drugiego konkursu, w wyniku którego powstał plakat informujący o spektaklu wstawianym przez „KTO” na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole. Dotyczył „Serenady” wg Sławomira Mrożka wyreżyserowanego przez Anetę Piorun.  Druga praca, która przyciągnęła uwagę oceniających, to plakat, któremu przyznano wyróżnienie wykonany przez Klaudię Woźniak.

 

Galeria: http://www.mdk.kolo.pl/album,148,wystawa-pokonkursowa-uczniow-plsp-w-koscielcuRepertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl