Wystawa: Miasto Koło & Taniec

Kiedy: 2019-09-25
Godzina: 00:00:08
Miejsce: Galeria Foyer MDK w Kole
Cena: wstęp wolny

Zapraszamy do Galerii Foyer MDK na wystawę fotograficzną pt. „Miasto Koło&Taniec” zrealizowaną w ramach projektu „Promocja Miasta poprzez film i zdjęcia” współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Koło. Została ona zainspirowana tańcem, zabytkami i ciekawymi miejscami w naszym kazimierzowskim grodzie. Nie byłoby tej ekspozycji, gdyby nie zaangażowanie uznanych fotografików, wśród których znaleźli się: Olga Głowacka, Eugeniusz Gembka, Piotr Kabaciński, Maciej Sypniewski, Sławomir Tylak, Patryk Pecelerowicz. Projekt, obok sesji zdjęciowej, obejmował nagranie krótkiego filmu promującego miasto i tancerzy. Realizacja zatytułowana „MUZA” autorstwa Pawła Pachulskiego dostępna jest na https://www.facebook.com/ZespolTanecznyMUZA/ oraz kanale Youtube.

Bohaterowie zdjęć i filmu, to młodzi tancerze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Tańca i Akrobatyki Zespołu Tanecznego MUZA. Organizacja powstała na początku 2019 r. Wspiera dzieci i młodzież, dla których ulubionym zajęciem stały się taniec i akrobatyka, oraz wszystkich, niezależnie od wieku, chcących rozwijać się sportowo, kulturalnie, artystycznie i edukacyjnie. Obok propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu kierowanych do mieszkańców miasta i powiatu, celem Stowarzyszenia jest organizowanie letniego wypoczynku oraz upowszechnianie i prezentowanie twórczości artystycznej w kraju i za granicą, a także organizowanie wolontariatu i wspieranie rozwoju organizacji pozarządowych.

Obecnie Zespół Taneczny MDK MUZA skupia w sekcjach tanecznych i akrobatycznych ponad 160 osób. Uczestnicy realizują swoje pasje na zajęciach tańca prowadzonych w Miejskim Domu Kultury w Kole pod okiem instruktorów: Joanny Kwarcińskiej i Niny Jóźwiak oraz na zajęciach akrobatyki, odbywających się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole, które nadzoruje trener Eryk Dusterhoft.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy oraz obejrzenia filmu, które utrwaliły umiejętności tancerzy na tle rozpoznawalnych obiektów i ciekawych miejsc w mieście Kole.

Kurator wystawy i autor projektu:  Joanna Kwarcińska reprezentująca Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca i Akrobatyki Zespołu Tanecznego MUZA.Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl