CAŁE ŻYCIE W DRESACH - spektakl

Kiedy: 2019-11-17
Godzina: 16:00:00
Miejsce: MDK w Kole
Cena: Miejscówki dostępne w kasie MDK od 16.10.2019 r.

 

MIejscówki do odbioru w kasie MDK od środy 16. 10. 2019 r.

Od 18 roku życia!

Spektakl „Całe życie w dresach” to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

WYRÓŻNIENIA:

Spektakl "Całe życie w dresach" został wybrany spośród 224 zgłoszeń do finału  Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "The Best OFF".

Wyróżnienie na OFTeN Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”

 

Ba-Ku teatr powstał w 2009 roku w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak Fundacja, teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych.

Z Barakiem Kultury (Ba-Ku) współpracują m.in. aktorzy-imigranci: Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki oraz aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Szefem Baraku jest  Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem.

 

Tekst: Justyna Tomczak-Boczko

Reżyseria: Przemek Prasnowski

Scenariusz: Justyna Tomczak-Boczko, Przemek Prasnowski

Obsada: Justyna Tomczak - Boczko

Muzyka: Maciej Kuśnierz

Dźwięk: Kamil Krotofil

Kostiumy: Dorota Słomczyńska

Wizualizacje: Hacen Sahraoui

Ruch sceniczny: Adrian Rzetelski

Czas trwania: 45 min.

Produkcja: Fundacja Barak Kultury

Premiera: listopad 2016 w ramach Innego festiwalu


 Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl