V Przegląd Chórów Koło 2017

Kiedy: 2017-05-06
Godzina: 16:00:00
Miejsce: Miejski Dom Kultury w Kole
Cena: Wstęp wolny

Już po raz piąty do Koła zjechali chórzyści z Wielkopolski. Przegląd Chórów, to wydarzenie promujące muzyczną kulturę. Do uczestnictwa w każdej jego edycji organizatorzy zapraszają grupy z terenu naszego województwa.  Zespoły mają okazję zaprezentować śpiew chóralny w całej jego różnorodności. Wydarzenie tworzy przestrzeń do inspirującej wymiany kulturowej i artystycznej.  Niezwykłą atmosferę Przeglądów tworzą ludzie – radośni, uśmiechnięci i rozśpiewani. Ich pasja każdorazowo daje dowód na to, że uczestnictwo w tworzeniu kultury jest wyjatkowe, a wspólne muzykowanie jest wartością uniwersalną i atrakcyjną. 
W tym roku na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpiły chóry: „Cantabile” - Chór Mieszany z Zagórowa, Chór Farny LUTNIA im. Stanisława Moniuszki w Kole, „Złota Jesień” - Zespół Śpiewaczy działający przy M-GOK w Kostrzyniu,  "La Voletta" -  Chór dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej  w Kole, "Kamer-Ton” - Dziecięcy chór kameralny działający przy Państwowej Szkole Muzycznej w Szamotułach. 
W podziękowaniu za udział dyrygenci i kierownicy zespołów odebrali z rąk organizatorów ceramiczne, okolicznościowe upominki i pamiątkowe dyplomy. Po występach chórzyści spotkali się przy wspólnym stole, gdzie mogli bliżej się poznać i wymieniać doświadczenia. 
Organizatorami imprezy byli  Miejski Dom Kultury, Szkoła Muzyczna Yamaha i Państwowa Szkoła Muzyczna w Kole.  Imprezę prowadził Waldemar Jednoróg.

Galeria zdjęć>>>Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl