Wystawa fotografii Roberta Andre pt. ALASKA

Kiedy: 2021-06-15
Godzina: 00:00:00
Miejsce: Galeria Jerzego Buszy w MDK
Cena: wolny

W tym roku znów weźmiemy udział w Wielkopolskim Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, organizowanym już po raz piąty przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Celem imprezy jest przegląd fotograficznej aktywności Wielkopolan: miejsc gdzie ta aktywność się uzewnętrznia, artystów o rodowodzie wielkopolskim i konkretnych wydarzeń artystycznych. W ramach festiwalu zaplanowanych zostało szereg wystaw fotograficznych. Jedna z nich zostanie zainstalowana w naszej instytucji.  20-go października 2020 r. otwarta zostanie autorska ekspozycja Roberta Andre pt. „Alaska”, na którą zapraszamy.    

Robert Andre zajmuje się fotografią od 1966 roku. W latach studenckich działał w Agencji Fotograficznej Politechniki Poznańskiej oraz w Poznańskim Towarzystwie Fotograficznym. Był współzałożycielem Kolskiego Klubu Fotograficznego „FAKT” im. prof. dr. T. Cypriana. W zakresie jego zainteresowań najwięcej miejsca zajmują: akt, portret i fotografia kreacyjna. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski.

Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył go srebrnym medalem „Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej”, a w 2018 r., z rąk Dyrektora Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, otrzymał Statuetkę "Fotokreator"

Jego pace fotograficzne wystawiane były w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” w Kielcach (2009), galerii „Sztuka Polska” w Warszawie (2010), Polish Slavic Center w Nowym Jorku (2011), Muzeum Narodowym w Gdańsku (2013), Galerii Szyb Wilsona w Katowicach (2013), BWA w Tarnowie i Kielcach (2014),  V.A. Gallery Poland w Poznaniu-Wysogotowie, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Poznaniu i Galerii „Atelier” w Chełmie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików – Okręg Świętokrzyski.

Robert Andre jest bohaterem szóstego zeszytu z serii "Fotografowie Wielkopolski" – UBIERANIE W ŚWIATŁO

Wystawa czynna do 31.05.2021 r.

FILM z wystawy>>>Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl