Mieszczanie - kolejne spotkania

Kiedy: 2021-03-03
Godzina: 17:30:00
Miejsce: Pracownia ceramiczna MDK
Cena: Niebiletowane

Uwaga!!! Zapraszamy wszystkich zapisanych i niezapisanych. W środę,  03.03.2021 r. godz. 17:30, spotkamy się z instruktorem Arkadiuszem Gołębowskim w Pracowni Ceramicznej. Bedziemy lepić garnki. Spróbujemy wspomóc powstający projket filmowy i ulepić dla realizatora naczynia wg najstarszych wzorów. Zaczął się realizować pomysł na gliniany instrument muzyczny. Jest ciekawie. Zapraszamy niezdecydowanych.  Zaś  we wtorek, 02 marca, o godz. 19.00, przychodzą panowie, którzy moga popróbowac swoich sił w realizacji filmu Pawła Pachulskiego (może z mieczem i tarczą?). Spotkanie dot. projektu filmowgo odbedzie się na sali widowiskowej. Czekamy na chętnych! 

Grupy rekonstrukcyjne,  to wciąż oryginalny sposób na rozwijanie nowych i pielęgnowanie starych pasji. Nasz nowy projekt kierujemy do osób chcących podążać śladami przodków.  Zamierzamy zawiązać grupę odtwarzającą życie mieszczan z czasów średniowiecza.  Wcielimy się w role zwykłych ludzi z tamtej epoki. Uszyjemy stroje, wybierzemy imiona, odtworzymy codzienne zajęcia i  proste rzemiosło. Poznamy dawne zabawy dzieci i rozrywki, jakim, obok modlitwy, pracy i ascezy oddawali się dorośli. Latem zaplanujemy pokaz i zaprezentujemy się innym.  

Nieustannie czekamy na kobiety z dziećmi i mężczyzn, na młodzież i seniorów, czyli wszystkich niezależnie od wieku i stanu zdrowia.  Zależy nam aby udział w projekcie nieco odmienił  codzienność, pozwolił na spędzanie czasu w dobrym towarzystwie  i „przenosił” rekonstruktorów w historyczne czasy.

 

Szczególy, pod nr.  505 744 720 lub  e-mail-owo: mdk.promocja.kolo@wp.pl

 Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl