JESIEŃ Z MONODRAMEM - tym razem on-line

Kiedy: 2020-12-12
Godzina: 19:00:00
Miejsce: .
Cena: udział bezpłatny

„Jesień z monodramem” tym razem on-line

„Opowieści z pustyni” to monodram teatralno-muzyczny, na który składają się historie inspirowane twórczością wybitnego indyjskiego pisarza Vijaydana Dethy.
Detha ożywił i uprzystępnił współczesnemu odbiorcy wiele starych opowieści ludowych, muzyki i folkloru Radżastanu, pustynnego i największego pod względem powierzchni stanu Indii. Od niepamiętnych czasów mieszkańcy tego regionu przekazywali sobie opowieści, które ukazywały baśniowy świat.
To prastare storytelling, czyli sztuka opowiadania historii, które zawierają wątki uniwersalne, jak miłość między mężczyzną i kobietą, tradycja zadawania wierszowanych zagadek, relacje miłosne duchów, zwierząt i ludzi, skłonność mężczyzn do rozwiązywania problemów mieczem. To wszystko składa się na pociągające i niebezpieczne piękno tych opowieści.
Mandar Purandare postanowił przetłumaczyć na język polski fragmenty twórczości Vijaydana Dethy a tłumaczenia dokonał nie z radżastańskiego oryginału, lecz z języku hindi.


Mandar S. Purandare - aktor i poeta. Wykładowca języka hindi w Instytucie Orientalistyki na UAM w Poznaniu. Pochodzi z Pune, jednego z największych miast zachodnich Indii.

Wykonanie: Mandar Purandare
Współpraca: Przemek Prasnowski, Kamil Krotofil

Premiera spektaklu odbędzie się 12 grudnia 2020 o godzinie 19:00.

Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Premiera spektaklu odbędzie się na kanale YouTube Baraku Kultury.

Link do spektaklu zostanie opublikowany w wydarzeniu w dniu premiery.

Zapraszamy!

UWAGA! Wydarzenie dla osób powyżej 16-tego roku życia

Monodram realizowany w ramach projektu Po Drodze współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa WielkopolskiegoRepertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl