Nagrania Konińskiego Festiwalu Spring Break on Tour w Kole

Kiedy: 2020-12-29
Godzina: 18:00:00
Miejsce: online
Cena: Internet

Byliście kiedykolwiek na festiwalu online? W takim razie specjalnie dla was – dwa dni dobrej muzyki w internecie! 🙂 Zapraszaja CKiS w Koninie i MDK w Kole.

Pamiętajcie, koncert transmitowany online na fb – Epicentrum Kultury! 

https://www.youtube.com/watch?v=PfKQN1DhKRg&feature=share&fbclid=IwAR24Cq7tFo5mU4wmHXV3mchSzKyMgB2202PIRJ2fvvkdVpVbuZ-QhV5O1TM 

W tym roku w Koninie po raz pierwszy miał się odbyć  festiwal Spring Break on Tour. Pandemia spowodowała, że musiał się przenieść się do wirtualnej rzeczywistości!  W Kole spotkają się zespoły, które na MDK-owskiej scenie nagrają swoje koncerty, które udostepnione zostaną on-line. 

"Spring Break – czyli najważniejszy polski festiwal showcase’owy w wyjątkowej odsłonie trwa od 19 września do 24 października. Przez ponad miesiąc, w Poznaniu odbyło się 20 wydarzeń. W tym roku Festiwal wyruszył również do Konina! Koło też ma swój udział w tym wydarzeniu. Już w marcu informowano, że Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, zostało Partnerem Promocyjnym festiwalu, po czym zostalismy zaproszeni do wspólpracy.

WCZASY - niestety koncert zespou z pzyczyn "covidowych" został odwołany

We wtorek 29 grudnia, o godzinie 18:00 zobaczycie koncert PROVINZ POSEN– nowy projekt i album muzyków znanych z zespołów Muchy czy Afro Kolektyw łączący elektronikę z muzyką źródeł. PROVINZ POSEN jest efektem współpracy Michałów Wiraszki i Szturomskiego oraz Szymona Waliszewskiego (Muchy, Sowy Polski, Afro Kolektyw, MNKR) odpowiedzialnych za pomysł i muzykę. Na albumie usłyszymy także Jerzego Mazzolla – jednego z najznakomitszych polskich klarnecistów, Dagę Gregorowicz (DagaDana, Dobre bo dobre) i Malwinę Paszek oraz muzyków Filharmonii Folkloru w Zbąszyniu. Produkcją muzyczną zajął się Marcin Bors. Za oprawę graficzną odpowiada Rafał Wechterowicz – autor ilustracji m.in. dla Metalliki, Slayera i Lady Gagi oraz Jędrzej Guzik, autor wielu znakomitych opraw koncertowych. PROVINZ POSEN to tańce wielkopolskie sto lat później. Większość dźwięków wykorzystanych na płycie tworzą sample nagrań instrumentów tradycyjnych (kozły, klarnet, mazanki). Uzupełniają je autorskie aranżacje oparte na brzmieniach elektronicznych, nabierając nowej artystycznej wartości. Album nawiązuje stylistycznie do twórców takich jak Brian Eno, Kraftwerk, Aphex Twin, Jon Hopkins. Odniesieniem jest także wydany w wytwórni Ninja Tune album „Festung Breslau” Igora Pudło z formacji Skalpel. Podobnych związków z szeroko rozumianą muzyką ludową i world music można doszukać się w albumie Grzegorza z Ciechowa „ojDADAna” czy płytach Dead Can Dance, choć w przypadku PROVINZ POSEN to porównanie raczej na poziomie idei i czerpania ze źródeł niż stylistyki.W roku jubileuszowym dla polskiej niepodległości, album PROVINZ POSEN ukazuje problematykę z nieco innej perspektywy – tego co wolność nam przyniosła – a zatem otwartości, różnorodności i własnej tożsamości kulturowej. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Urzędu Miasta Poznania w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

 

Do wirtualnego zobaczenia!"

MDK w Kole dołącza się do zaproszenia.Repertuar Kina "Nad Wartą"

Miejski Dom Kultury

ul. Słowackiego 5, 62-600 Koło

tel. 63 2720106

e-mail: kultura@kolo.pl

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.kolo.pl